Robota DC-DXW18V batteridriven vinkelslip husenhet
Robota DC-DXW18V batteridriven vinkelslip husenhet - "Batteridrivena maskiner" - 6438212141084 - 1
Robota DC-DXW18V batteridriven vinkelslip husenhet - "Batteridrivena maskiner" - 6438212141084 - 2
Robota DC-DXW18V batteridriven vinkelslip husenhet - "Batteridrivena maskiner" - 6438212141084 - 3
Robota DC-DXW18V batteridriven vinkelslip husenhet - "Batteridrivena maskiner" - 6438212141084 - 4
Robota DC-DXW18V batteridriven vinkelslip husenhet - "Batteridrivena maskiner" - 6438212141084 - 5
Nyhet
  • Produktkod: 6438212141084
st
Robota DC-DXW18V Batteridriven vinkelslip är en kraftfull och praktisk vinkelslip (eller slipmaskin) för vardagliga och yrkesmässiga uppgifter. Batteridriven design gör arbetet flexibelt, och det samma 18V batterisystemet passar flera Robota-verktyg. När du letar efter en batteridriven vinkelslip erbjuder denna modell pålitlig prestanda och användarvänlighet. Den praktiska och lättanvända batteridrivna vinkelslipen från Robota är ett utmärkt val för alla slipnings- och skärarbeten. Batteriverktyget är också säkert och kan snabbt stängas av utan att behöva koppla ur sladdar. Den är försedd med en 125 millimeter skiva som är särskilt bra för slipning och skärning av sten och metall. Skivan kan enkelt bytas ut beroende på vilket arbete som ska utföras, och maskinens två hastighetsinställningar säkerställer smidigt arbete. Maskinens topphastighet är beroende av inställningen och är antingen 7000 eller 10500 varv per minut, med ett vridmoment på 1,8 Nm. Maskinen rekommenderas att användas med Robota 4.0 Ah-batterier som ger långvarigt arbete. Medföljande hjälphandtag underlättar arbetet och hjälper till att få ett säkert grepp. Paketet innehåller också två skydd, ett för slip-skivor och ett för skär-skivor. - 125 mm skiva – passar särskilt bra för slipning och skärning av sten och metall- Två hastighetsinställningar för smidigare arbete- Topp-hastighet 7000 eller 10500 varv/min beroende på inställning- Vridmoment 1,8 Nm- Inkluderar hjälphandtag samt två skydd (för slip- och skärskivor)- Motor: Kolfri / Brushless- Spänning: 18 V- Batteristorlek: min. 4.0 mAh- Hastighet: 2 växlar: 7000 varv/min / 10500 varv/min- Paketet innehåller hjälphandtag och skydd för slip- och skärskivor. Batteri och kompatibilitet:Observera: Denna produkt är en husenhet. Batteri och laddare säljs separat. Se "Kompatibla produkter". Robota-verktyg är också kompatibla med Makita 18V-batterier.
Rekommenderade produkter
Robota laddare DC-CH 18V - "Batteridrivena maskiner" - 6438212104058 - 1
Robota laddare DC-CH 18V - "Batteridrivena maskiner" - 6438212104058 - 2
Robota
Robota laddare DC-CH 18V
Robota snabbladdare för Robotan 18 V batterier- Laddar 4 Ah batterier fullt på en timme- Ingång: 230 V 60 W- Utgång: 18 V 2.5 A