Kraftöverföringsaxel bred WWE 2380 P: 860 mm, Walterscheid - Vidvinkelknutaxlar utan koppling - WWE2380860 - 1
  • Produktkod: WWE2380860
st
Axel som passar till Pöttinger Karottare
Ursprungsdiameter på traktorns sida
1-3/8 in
Antal spår på traktorns sida
6
Låstyp traktorns sida
Låsningsring
Fäste traktorns sida
Krok
Ursprungsdiameter på maskinens sida
1-3/8 in
Antal spår på maskinens sida
6
Låstyp maskinens sida
Låsningsring
Tillbehör på maskinens sida
Krok
Serie
WWE 2380
Längd
860 mm
Effekt 540 rpm
28 kW
Effekt 1000 rpm
44 kW
Rekommenderade produkter
Gaffel ASGE, 1 3/8"-6, W2380 - Gafflar - 8435194017947 - 1
Gaffel ASGE, 1 3/8"-6, W2380 - Gafflar - 8435194017947 - 2
Walterscheid
Gaffel ASGE, 1 3/8"-6, W2380
Snabbkopplingsgaffel AS med Walterscheid W2380 - snabbanslutning för ledaxlar. - Anslutningens yttre diameter (A): 1 3/8" - Sex spår - Längd (L): 107 mm - Korsets diameter (B): 84 mm - Hålens...
Beställningsprodukt. Produkten beställs separat från leverantören.
Leveranstid ca. 3-10 vardagar
Gaffel RG, 0v-profilrör, W2380 - Gafflar - 8435194027588 - 1
Gaffel RG, 0v-profilrör, W2380 - Gafflar - 8435194027588 - 2
Walterscheid
Gaffel RG, 0v-profilrör, W2380
Inre gaffel Walterscheid W2380 för axlar med led.
Leveranstid ca. 3-10 vardagar
Gaffel RG, för 1-profilrör, W2300 - Gafflar - 8435194011440 - 1
Gaffel RG, för 1-profilrör, W2300 - Gafflar - 8435194011440 - 2
Gaffel RG, för 1-profilrör, W2300
Inre gaffel Walterscheid W2300 för navaxlar. - profilrörstyp (A): 1 - längd (L): 85 mm - diametern på korset (B): 84 mm - diameter på korset koppens hål (d): 27 mm - diameter (d1): 10 mm - typ...
Finns i lager
Varorna skickas inom 1-2 vardagar
Lagerhus, vidvinkel, SC15 - Skyddsrör och skyddsomslag - 8435194027083 - 1
Lagerhus, vidvinkel, SC15
Passar för WWE 2380 - Utvändig diameter 165 mm - Originalnummer 1365717
Finns i lager
Profilrör 0vGA 1000 mm - Profilrör - 8435194018272 - 1
Profilrör 0vGA 1000 mm - Profilrör - 8435194018272 - 2
Profilrör 0vGA 1000 mm
Belagd profilrör för Walterscheid kardanaxlar med citronformad 0vGA-profil. Passar profilrör/-typ 1G. - längd: 1 000 mm- invändig diameter: 32 mm- största utvändig diameter: 40 mm- minsta...